מכתבים

מיכל ליקסנברג: תודה!! 

אלן, איילין ושרי היקרות, תודה מקרב לב על השעות המופלאות שביליתי במ.מ.ש. הגעתי אליכן כדי לצפות בעבודתכן כחלק מהכשרתי כמדריכת הנקה, בבי"ס "קשת בענן". האווירה החמה והתומכת, החיזוקים לאימהות והידע הרב שארוז בצורת העברה כה חיננית ונעימה- כל אלו לימדו אותי רבות על תפקידה, כוחה וחזונה של מדריכת ההנקה. כל אמא שהגיעה, הרגישה כמו מלכה...והתמלאה בכוחות ללכת הבייתה ולהמשיך ללמוד ולפתח את אימהותה הטריה. אני מאחלת לכן להמשיך במפעל המדהים שלכן, ולאימהות רבות ככל האפשר להחשף ליופיו ולתועלת הרבה שלו. תודה על הכל,

מיכל ליקסנברג

"ראשון, 25 אפריל 2010


תודות: תודות

שלום אלן, מה שלומך? אני כותבת לך פעם בכמה חודשים, ואת תמיד עונה לי בנעימות, בבטחון, מחזקת אותי ותומכת ככל יכולתך.

 

רציתי לספר לך שביתי בת 6 וחצי חודשים, היא חודשיים לא עלתה בכלל במשקל, כך שאמרו לי לשאוב לה ולתת (כדי שנדע בדיוק כמה היא אוכלת).

 

מהרגע בו אמרו לי כי אולי החלב שלי לא עשיר מספיק ובגלל זה היא לא עולה, כמות החלב ירדה פלאים.

 

אני מבינה שזה פסיכולוגי, אבל אני לא שולטת בזה. היא גילתה את הבקבוק ולא רוצה בכלל לינוק, ובתוך שבוע, כמו מגדל קלפים - הכל קרס.

 

כל ההנקה שהייתי גאה בה, שסוף סוף הצליחה לי, שקרבה אותנו כל כך - נגמרה.

 

אני שואבת כל 3 שעות במשאבת ספקטרה ששאלתי מיד שרה, ויוצא אולי 40 מ"ל לאחר 20 דקות.

 

החלטתי שזה הסימן שלי. אין לי מה להלחם יותר. אני מרימה ידיים ומפסיקה.

 

אני חוזרת לעבודה אוטוטו, כך שהכל לטובה, גם אם אני עצובה כיום.

 

אבל... רציתי להודות לך מכל הלב, את דמות מופת בעיני, מיוחדת במינה, אצילית, יש לך זמן לכל אחת, חשובה לך כל אחת, ואת ממש נלחמת עלינו. רואים שאת אוהבת את מה שאת עושה. אני הנקתי רק בעזרתך! חבל שלא הכרתי אותך קודם, כשלא הצלחתי להניק את ילדי הבוגרים, אבל את יכולה לעשות לך עוד סימן ניצחון ליד הלב: עוד תינוקת ינקה - ב ז כ ו ת ך!!!!! תודה על הכל! אני מאחלת לך, שכל הברכות שכולנו מברכות אותך יום יום, יתגשמו במהרה! מעריכה ומוקירה!

"חמישי, 11 אוגוסט 2011

 
 
 

8/5/13

איילין היקרה

בחודשיים האחרונים , בימי רביעי ב- 10:30 בבוקר (בד"כ..) נפגשנו 4 אימהות טריות, מרוגשות וחוששות.
את קבלת אותנו בחיוך גדול ובלב ענק וחיבקת אותנו פנימה,
וכמו תינוק, הובלת אותנו צעד צעד וקרבת אותנו לאימהות שבתוכנו.

אנחנו רוצות לומר לך תודה על נתינה, הקשבה, קבלה ואהבה שהרעפת עלינו בתקופה כל כך קריטית בחיינו.

היכולת שלך לראות כל אחת מאיתנו  ולתת לה את תשומת הלב הנדרשת היא מדהימה ומהווה מודל עבורנו בעתיד כשנרחיב את המשפחה ונרצה לחלק את הקשב שלנו ליותר מתינוק אחד.

תודה על הכל!

 

 

                                הגר, טל, קרן ומירב.


 

 

הנדון: מכתב והמלצה

לאלין היקרה,

בחודש ספטמבר  2009 לאחר לידת בני בכורי, הלכתי למרכז מ.מ.ש לייעוץ הנקה. במרכז פגשתי את אלין, יועצת הנקה,  שהמליצה לי להצטרף לקבוצת "טעימות בוקר", קבוצת תמיכה לאמהות לאחר לידה ראשונה.

אלין עורכת ומנהלת את הקבוצה מתוך שליחות לתמיכה באמהות לאחר הלידה, ליוותה את כולנו גם מעבר למפגש השבועי, באמצעות שיחות טלפון ועוד. במפגשים קיבלנו כלים להתמודדות עם התינוקות, עם בני הזוג, עם הסבים והסבתות והחזרה לעבודה ?, הדרכה למסאג' התינוקות, בהתלבטויות רבות שעלו בקרבנו ועוד טיפים חשובים לאחר הלידה. במפגש נוסף לתכנים המעניינים זכינו גם ליוגורט + גרנולה + פירות בטעם ביתי ומשובח שאלין הכינה במיוחד עבורנו.

מעבר לכלים הרבים שקיבלנו נוצרה ביננו חברות ומפגשים גם מעבר למפגשי טעימות הבוקר, ובכלל בזכות השיחות ראינו שהחוויות שאנו חוות הינן נחלת הכלל, ואנחנו לא היחידות.

לסיכום, אני מבקשת להמליץ לכל בחורה לאחר לידה להצטרף למפגשים. החיים יראו אחרת בהמלצה J.

אשמח להרחיב במידת הצורך.
בברכה חמה ומזל טוב!

נאוה צבי navnavit@gmail.com

 

 
 
 
עבור לתוכן העמוד